W GABINECIE

Umów się na wizytę

 • Zapoznaj się z moją ofertą i cennikiem
 • Zadzwoń na numer tel. 58 686 69 62 (FORMED Kościerzyna) lub 662182317 (Trójmiasto) lub napisz na adres: nm.dietetyk[et]gmail.com
 • Pobierz dzienniczek żywieniowy i zapoznaj się z zasadami jego wypełnienia, uzupełnij go przed wizytą (co najmniej 7 dni, optymalnie 2 tygodnie), odeślij do mnie na ww. adres lub przynieś ze sobą na wizytę

Do pobrania materiały dotyczące „DZIENNICZKA ŻYWIENIOWEGO”

Zasady prowadzenia dzienniczka żywieniowego

Dzienniczek żywieniowy

Przykład uzupełnienia dzienniczka żywieniowego przez pacjenta

Pierwsza konsultacja

Podczas pierwszej wizyty, która trwa 60 – 90 min przeprowadzam szczegółowy wywiad żywieniowo – medyczny, który umożliwi ocenę stanu zdrowia i dotychczasowego sposobu odżywiania (konieczny uzupełniony dzienniczek żywieniowy). Omawiamy problemy zdrowotne, choroby, dolegliwości, a także aktualny zwyczaje żywieniowe, stosowane leki i suplementy oraz poziom aktywności fizycznej, jak i poziom stresu i motywacji. Rozmawiamy o preferencjach smakowych, umiejętnościach kulinarnych, stylu życia, organizacji zakupów. Wszystkie te informacje są potrzebne do przygotowania indywidualnych dla danego pacjenta zaleceń, które dotyczą nie tylko odżywiania, ale również suplementacji, aktywności fizycznej i sposobów radzenia sobie ze stresem.
Wizyta odbywa się w przyjaznej atmosferze, opiera się na dialogu na osi pacjent – dietetyk, dzięki czemu pacjent wychodzi z wiedzą w zakresie prawidłowego odżywiania w praktyce.

Podczas wizyty dokonywane są pomiary antropometryczne, pomiar ciśnienia, a także analiza składu ciała:

 • Masa ciała w kg
 • Masa tkanki tłuszczowej w %
 • Masa tkanki mięśniowej w kg
 • Całkowita zawartość wody w organizmie w %
 • Minerały kostne w kg
 • Wiek metaboliczny (12-50lat)
 • Wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej
 • BMR (PPM – podstawowa przemiana materii)
 • Physique rating – wskaźnik budowy ciała

Druga wizyta z zaleceniami

Pacjent otrzymuje zalecenia, które są szczegółowo omawiane. Odpowiadam na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące odżywiania i pozostałych zaleceń.

Druga wizyta z jadłospisem 7/14 dniowym

Pacjent otrzymuje zamówiony jadłospis wraz z listą zakupów.
Odpowiadam na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące dietoterapii i pozostałych zaleceń.
Wspólnie ustalamy cel i sposób jego realizacji oraz ramy czasowe.

Wizyta kontrolna

Na wizycie kontrolnej, sprawdzam efekty zastosowanej diety, ewentualnie modyfikuję jadłospis w zależności od samopoczucia pacjenta.
Rozwiewam wszelkie wątpliwości odnośnie dietoterapii. Omawiamy kolejne etapy realizacji wcześniej ustalonego celu. Pacjent uzyskuje też wskazówki dietetyczne na nietypowe wydarzenia, tj. święta, urlop czy wesele.

Podczas wizyty dokonywane są pomiary antropometryczne, a także analiza składu ciała.

Wizyta domowa

Wizyta przebiega tak samo jak w gabinecie, ale odbywa się w dogodnym dla Ciebie miejscu w Trójmieście. Usługa przeznaczona jest dla wszystkich chcących uniknąć konieczności przyjazdu do gabinetu. Jeżeli mieszkasz w Trójmieście i nie chcesz tracić czasu na dojazd oferta wizyt domowych jest właśnie dla Ciebie!